RUSSIAN 
Vaata ka: www.baltictours.ee |  www.messireisid.ee |  www.spabreak.ee
Esileht » Barcelona » Vaatamisväärsused
Mida vaadata? Mida teha?
Vaatamisväärsused
Ekskursioonid
Shopping
Meelelahutus
Kohalik transport
Riigiinfo
Hotellid
Paketid
Allpool järgneb loetelu kohtadest, mis võiksid kuuluda Barcelona esmakülastuse ajakavva.

 • Las Ramblas. Vanalinna peatänav vaid jalakäijatele, mille ääres asuvad linnuturg, lilleturg, Palau de la Virreina  rokokoohäärber, Miro tänavamosaiik, Gran Teatre del Liceu ooperiteater. Ăśks osa La Ramblast koondab endasse striptiisiklubisid ja peep-showsid. La Rambla lõpeb sadamas Kolumbuse suurejoonelise monumendi juures, kus asub rikkaliku kollektsiooniga Meremuuseum.
 • La Sagrada Familia. Vapustav Gaudi poolt lõpetamata jäänud ja siiani ehitatav kirik on Barcelona kõige huvitavam vaatamisväärsus ja kindlasti Barcelona sĂĽmboliks. Hiljuti on katedraal nimetatud Moodsa Aja ĂĽheks seitsmest maailmaimest.

 • Casa Mila. LinnasĂĽdames asuv Gaudi elamu- ja bĂĽroohoone, mille voolujooneline hall fassaad tekitab laine efekti. Katusel on põnev terrass, mille skulptuuritaolised korstnad moodustavad omanäolise tehismetsa. Korstende vaatekohtadelt avaneb eriti õhtusel ajal fantastiline vaade linnale. Hoones on väike Gaudi tööde näitus. Ăślemise korruse korterid on samuti publikule avatud. 
 • Barri Gotic. Keskaegne gooti linnaosa, mille hooned pärinevad peamiselt 14. ja 15. sajandist. Kitsastel tänavatel ja romantilistel väljakutel on palju kohvikuid ja poekesi. Gooti linnaosa keskel on Hispaania uhkemaid gooti ehitisi – La Seu Cathedral. Gooti kvartalis leidub kõiksugust: roomlaste ehitatud linnamĂĽĂĽr, antiikroomlaste hauakivid, keskaegsed kirikud, turg, kus mĂĽĂĽakse turistidele juustu, mett, moosi ja šokolaadi, muuseumid.
 • Montjuici mägi. Mäele pääseb sadamast köisraudteega ja siit avanevad Barcelona parimad vaated. Siin asuvad kaunis park, kunstigaleriid, 18. sajandi kindlus ja Barcelona olĂĽmpiastaadion ja olĂĽmpiakĂĽla (võimalus tasuta tutvuda 1992. aastal olĂĽmpiamänge korraldanud staadioniga). Pargis on kuulsa katalaani kunstniku Joan MirĂł muuseum Fundacio Joan Miro, mis on kĂĽlastamist väärt ka siis, kui te selle kunstniku fanaatik ei ole. Terrassidel on palju purskkaeve. Puhkepäevadel kella 23 paiku algab vee ja värvide muusikaline show, mille ilu võtab põlved nõrgaks. Mäel on hiigelsuur Palau Nacional, milles asub Kataloonia Kunstimuuseum, mille saalidesse on ĂĽle kantud terved romaani ja gooti kirikute võlvid.
 • Tibidabo. 542 m kõrgune Tibidabo on kõrgeim mägi Barcelonat ĂĽmbritsevas metsaga kaetud mäeahelikus, kus asub ka lõbustuspark Parc d´attraccions Tibidabo. Tibidabol asub Barcelona telemast, verdtarretama panevaid elamusi pakub ĂĽles masti 115 m kõrgusele viiv klaaslift. Tibidabo mäe otsas on ka Temple de Sagrat Cor (PĂĽha SĂĽdame kirik). Suurepärane vaade Barcelonale ja Vahemerele.
 • Barcelona rannad. Linn on avatud merele, mille rannad on heakorrastatud, neis on tasulised lamamistoolid ja päevavarjud, kohvikud, rannabaarid ja restoranid. Vt. lisainfot randade kohta siit.

 • Picasso muuseum. Barcelona enim kĂĽlastatavamaid muuseume paikneb kolmes hoones ja annab hea ĂĽlevaate kunstniku varasematest töödest, samuti on välja pandud palju töid ka teistest perioodidest.
 • Camp Nou jalgpallistaadion. Camp Nou on osake legendist, mis teeb FC Barcelona klubi maailmakuulsaks. Camp Nou on Euroopa suurimaid staadioneid, mis mahutab 98 000 pealtvaatajat. Lisaks staadioni suurtele mõõtmetele on sel ka arhitektuuriline väärtus. UEFA hindas staadionit 5 tärniga, sellise au osaliseks saavad vaid vähesed.
 • FCB Jalgpallimuuseum. 3500 ruutmeetril asuv FC Barcelona jalgpallimuuseum.
 • L´Aquarium. Euroopa suurim, peamiselt Vahemere ja troopiliste vete floorale ja faunale pĂĽhendunud vaatemänguline akvaarium, kus elusad haid ujuvad ĂĽle pea ja kus saate tunda end otse loodusstiihia keskel. 
 • Sant Sadurni. Barcelona on vahuveinilinn. Poole tunni rongisõidu kaugusel asub Sant Sadurni linn, kus toodetakse aastas 100 miljonit pudelit vahuveini ehk cavat. Codorniu cava-tööstus, koos katedraali meenutavate juugendlike tootmishoonetega ja kĂĽmnetesse kilomeetritesse ulatuva maa-aluse tänavatevõrguga, milles laagerduvad cava-pudelid, on kuulus vaatamisväärsus. Ekskursante sõidutatakse cava-pudelite vahel elektrirongiga.

Vt. lisainfot Barcelona muuseumide kohta siit!

Tallinnas Pärnu mnt. 22 tel 630 0400
Tartus Ülikooli 10 tel 740 0000
e-mail:citybreak@baltictours.ee
Venekeelne teenindus: zakaz@baltictours.ee
Veebilehel avaldatud info kasutamise tingimused