RUSSIAN 
Vaata ka: www.baltictours.ee |  www.messireisid.ee |  www.spabreak.ee
Esileht » Praha » Vaatamisväärsused
Mida vaadata? Mida teha?
Vaatamisväärsused
Ekskursioonid
Shopping
Meelelahutus
Kohalik transport
Riigiinfo
Hotellid
Paketid
Eripakkumised

Sadade kullatud kuplite tõttu öeldakse Praha kohta ĂĽpris sageli "Kuldne Praha". 

Praha on just paraja suurusega - ei suur ega väike, väga kompaktne ja kõikjale pääseb jala. 

 • Praha (Hradćany) linnus ja PĂĽha Vituse katedraal â€“ kõige populaarsemad kĂĽlastuskohad Prahas. Habsburgide rajatud linnus on suurim muistne linnus maailmas, praegune presidendiloss. Sellel on olnud oluline osa linna ja kogu riigi ajaloos, sest kindluse sĂĽdames olnud kuningalossist juhtisid Böömi vĂĽrstid ja kuningad oma riiki. NĂĽĂĽd asub lossis TĹ›ehhi presidendi kantselei. Lossi juurest avaneb erakordne vaade all asuvale linnale ja jõeorule.

  Seal asub ka Praha suurim ja tähtsaim kirik – 14. saj. ehitatud Svaty Viti katedraal, kus krooniti kunagi TĹ›ehhi kuningaid ja mille kõrgete ristvõlvide all on viimse puhkepaiga leidnud Böömimaa pĂĽhakud, vĂĽrstid, kuningad ja keisrid. Kabelile annavad sära kuld, vääriskivid ja maalingud. Omaette ja erinev maailm selles suurejoonelises ja vägevas kindluses on Kuldne tänav, mis viib ĂĽlalinnast all-linna. Selle munakivisillutisega kaetud kitsa tänava miniatuursete majade rida on nagu kaitset otsides end kaitsemĂĽĂĽri vastu surunud. Väikesed majakesed, madalad katused. Ăśhes neist elas ka Franz Kafka. Vt. lisainfot siit.
 • Praha vanalinn – StarĂ© MeĹ›tot on esmakordselt mainitud 1091. aastal, kus on mitmeid teatreid, kontserdisaale ning muuseume. Praha on täis imekauneid ehitisi ning selles peegeldub arhitektuuri ajalugu läbi rohkem kui kĂĽmne sajandi.  Praha pääses Teisest maailmasõjast suuremate purustusteta ja tänu sellele on seal ehedana säilinult põimunud gootika, renessanss, barokk ja klassitsism ning ka juugend, kubism ja funktsionalism. Iga uus valitseja laskis vanade ehitiste juures midagi ringi teha, et moega ikka kaasas käia. See kõik annab Prahale muinasjutulinnakese näo ja ilme. Vanalinn on kantud UNESCO maailmapärandi nimekirja.

 • Karli sild – Praha tuntumaid ehitisi, Kesk-Euroopa vanim kivist sild (600 aastat) kõigi Böönimaa 30 pĂĽhakuga, kellest võimsaim on St. Nepomuk. Kui asetada käsi tema sambale ja midagi soovida, siis see soov täitub. Soovijaid jätkub ja metall on katsumiskoha pealt  täiesti haljas! Sillal käib pidevalt vilgas kaubandus, meelt lahutavad asjaarmastajatest kunstnikud ning muusikud.

 • Raekoja kell – Raekoja platsil etendab 600-aastane kell igal täistunnil kaheteistkĂĽmne apostli rongkäiku. Lisaks liikuvatele kujukestele on kellal ka astronoomiline sihverplaat. Ăślimalt keerukas kell kuulub oma aja tipptehnoloogia suuremate saavutuste hulka - see näitab täpset kellaaega, kuupäeva, kuufaase, päikese, planeetide ja tähtede suhtelist asukohta Maa suhtes jpm. Kella kõige kuulsam osa aga on sellele 1865.a. lisatud mehhaaniline näitemäng. Spektaaklis on oma roll ka Surmal ja etteaste lõpetab oma lauluga mehhaaniline kukk.
 • Loreta kirik
 • Sillad ĂĽle Vltava jõe - Prahas on 13 silda.
 • Tantsiv maja – arhitektuurijumala Frank O. Gehry projekteeritud moodne kontorihoone kuulub kindlasti Praha ajaloomälestiste kõrval linna silmapaistvamate majade hulka. Kohustuslik vaatamiväärsus.


 • Parizska tänav - väike Pariisi nurgake Prahas, mille ääres kõrguvad juugendstiilis hooned. Mööda seda tänavat jõuab Juudikvartalisse.Juudikvartal (Josefov) – nimetatud imperaator Josef II järgi, kes aitas juutide elu kergendada. 13. saj. asutatud juudi asundusala, mis on nagu omaette linnake 16. saj. pärit barokk-kaunistuste ja mitmete sĂĽnagoogidega. Euroopa vanim sĂĽnagoog 1270. aastast ja juutide surnuaed, mille moodustavad viltuvajunud hauakivid pisikesel maalapil. Juudi muuseum paljude TĹ›ehhimaa sĂĽnagoogide aaretega.
 • nimetatud imperaator Josef II järgi, kes aitas juutide elu kergendada. 13. saj. asutatud juudi asundusala, mis on nagu omaette linnake 16. saj. pärit barokk-kaunistuste ja mitmete sĂĽnagoogidega. Euroopa vanim sĂĽnagoog 1270. aastast ja juutide surnuaed, mille moodustavad viltuvajunud hauakivid pisikesel maalapil. Juudi muuseum paljude TĹ›ehhimaa sĂĽnagoogide aaretega.
 • Krizikova purskkaevude etendus - veemuusika kontsert. Pileteid saab osta kassast peasissekäigu kõrvalt tund aega enne etenduse algust. Viimased etendused õhtuti 20:00, 21:00 ja 22:00. Piletihinnad 180 CZK/inimene, alla 6-aastased lapsed tasuta.

Praha muuseumi-infot leiad siit!

Tallinnas Pärnu mnt. 22 tel 630 0400
Tartus Ülikooli 10 tel 740 0000
e-mail:citybreak@baltictours.ee
Venekeelne teenindus: zakaz@baltictours.ee
Veebilehel avaldatud info kasutamise tingimused