RUSSIAN 
Vaata ka: www.baltictours.ee |  www.messireisid.ee |  www.spabreak.ee
Esileht » Rooma » Vaatamisväärsused
Mida vaadata? Mida teha?
Vaatamisväärsused
Ekskursioonid
Shopping
Meelelahutus
Kohalik transport
Riigiinfo
Hotellid
Paketid
 • Rooma Colosseum - Igavese Rooma sĂĽmbol. Rooma amfiteatri stiilis Colosseum, kus toimusid gladiaatorite ja metsloomade võitlused ning imiteeritud merelahingud. Colosseum ja selle varemed on loonud sajandite jooksul erilise mikrokliima, varemete vahelt on leitud 420 erinevat taimeliiki. Võimas Colosseum on sajandite jooksul inspireerinud ka paljusid kunstnikke.

 • Palatine mägi - legendi järgi oma onu, legendaarse Alba kuninga poolt jõkke heidetud kaksikud Romulus ja Remus uhuti Tiberi jõe kaldale ja emahunt imetas neid just siin, Palatine mäel, oma koopas. Hiljem Romulus tappis oma venna Remuse ja asutas Palatine mäele kĂĽla.  Legendaarse Romuluse asutatud kĂĽlast kasvaski välja praegune Rooma linn. Impeeriumi ajal oli Palatine prestiizhikas elurajoon, kus elasid kõnemees Cicero, luuletajad Catullus ja Livius. Palatines sĂĽndis ja elas imperaator Augustus. Palatinesse pĂĽstitati templeid Rooma tollastele jumalatele ja jumalannadele. Tänapäeval on Palatine nagu roheline oaas keset liiklustihedat ja lärmakat Roomat.
 • Forum Romanum - esimene Rooma linnaväljak, kust algas roomlaste võidumarss Euroopasse.

 • Kapitoolium - jumalate mägi ja antiikse Rooma kõige tähtsam paik, linna taevalik kaitse ja ajalooliste rikkuste muuseum. Ăśks Rooma seitsmest kĂĽnkast, mis oli Vana-Rooma vanim usu- ja poliitikakeskus. Väljaku ĂĽmber paikneb mitu kunstimuuseumi ja keskaegne linnavalitsushoone. Kapitooliumi arhitektuuriansambel moodustab tähtsaima renessansiaegsete ehitiste kogumi.
 • Museo Explora – lastemõõdus linnake koos kaupluste ja elumajadega, kus lapse tasandilt saab kõike vaadata, katsuda ja proovida.
 • Vatikan - Rooma kesklinnas asuv Vatikan on olnud iseseisva riigina Itaalia riigi koosseisus 1929. aastast.  Vatikan on Rooma-katoliku kiriku keskus ja maailma väikseima pindala ning elanike arvuga linnriik, mis on  piiratud sĂĽmboolse mĂĽĂĽriga ja kus elab umbes tuhat inimest. Võimalus tõusta kirikutorni ja vaadata Michelangelo kupli tipust kaunist vaadet Roomale, tutvuda kiriku krĂĽptidega, kuhu on maetud hulgaliselt paavste ja kus asub ka  Johhannes Paulus II haud. 
 • Tivoli - jõukamate Rooma elanike suvekuurorti, kus Villa d’ Este, renessansiperioodi Itaalia kuulsa Estede suguvõsa suveresidentsi ĂĽmber asub väidetavalt maailma kauneim aed sadade mänglevate purskkaevudega. Tegevust jätkub linnakeses terveks päevaks. Ă•htupoolikul viib buss meid majutuskohta Frascati linnakese lähedal asuvasse kĂĽlalistemajja Tenuta di Pietra Porzia. Tenuta di Pietra Porzia mõisa 60l hektaril kasvatatakse  viinamarju ja oliive. Kohapeal on võimalik degusteerida nii veine kui kĂĽlmpressitud värsket oliiviõli. Villas on 5 kahekohalist tuba ja kĂĽlalistemajas lisaks 3 väikest korterit ja 2 kahekohalist tuba.
 • PĂĽha Peetruse väljak -  kristliku maailma keskus, kus aastal 62 esimene Kristuse märter Peetrus kuulutati pĂĽhakuks ja samal aastal paigutati siia tema säilmekirst. Siia on läbi sajandite tehtud palverännakuid, tuldud läbi raskuste saama lunastust, siit tulevad iga-aastased jõulu- ja lihavõttesõnumid kogu maailmale. Ringikujuline PĂĽha Peetruse väljak on Rooma sĂĽmboleid.

 • PĂĽha Peetruse basiilika - PĂĽha Peetruse jäänustega säilmekirstu kohale ehitati kabel juba 2. sajandil, algkirik ehitati aastal 349 Rooma imperaator Konstantinuse poolt, mis aga 15. sajandiks oli peaaegu kokku kukkunud. Aastal 1506 andis paavst Julius II käsu ehitada vana kiriku kohale uus kirik. PĂĽha Peetruse kirikus said enam kui saja ehitusaasta jooksul oma kätt proovida pea kõik Itaalia renessansi ja baroki suurmeistrid.
 • Rooma Pantheon - kõikide Vana Rooma jumalate ja jumalannade tempel. Kõige paremini säilinud antiikne kuppeltempel. Siin asub ka maailmakuulsa kunstniku Raffaeli haud.

 • Navona väljak - ĂĽle majade ulatuv sammas, mida ĂĽmbritsevad neli kuju ja jõekest, mis sĂĽmboliseerivad maailmajagusid - Ganges (Aasia), Niilus (Aafrika), Doonau (Euroopa) ja Rio della Plata (Ameerika). Kunagi oli samal kohal antiikse Rooma ĂĽks rahva kooskäimise lemmikpaiku - staadion.
 • Villa Borghese - Rooma suurim park. Maavaldus kuulus 17. sajandi alguses kardinal Scipione Borghesele, kelle onu oli paavst Paul V. Sajandite jooksul on parki ĂĽmber kujundatud, viimased sada aastat kuulub Villa Borghese Itaalia riigile, olles pealinlastele vaba aja veetmise ja kokkusaamiste koht ning kultuurikeskus. Villa Borgheses on praegu loomaaed, biopark, Itaalia Moodsa Kunsti muuseum ja Etruskide muuseum. Kardinal Borghese isiklikud kunstikogud on avatud rahvale kompleksi peahoones. Pargis on loendamatul hulgal skulptuure, purskkaevusid, teeradu, mitu tiiki, amfiteater, välismaised kultuuriakadeemiad. 

 • Isola Tiberina - linna keskel Tiberi jões asub väike saareke, kuhu pääseb ĂĽle Fabritsiuse silla. See enne meie ajaarvamist ehitatud originaalsild on siiamaani kasutuses. Aastal 293 e.m.a. ehitati Tiberi saarele tempel, mis pĂĽhendati Vana Rooma jumalale Aesculapiusele, kes oli tervistumise ja kaitsejumal katku vastu ja saar on läbi sajandite olnud seotud haigete ja abivajajatega. Saare praegune PĂĽha Bartolomeo kirik on ehitatud kunagise Aesculapuise templi varemetele.

 • Trastevere - omaette Rooma linnajagu, mis tõlkes tähendab “piirkond ĂĽle Tiberi”. Trastevere elanikud lugesid ennast kõige õigemateks ja autentsemateks roomlasteks, impeeriumi kodanike järeltulijateks. Trastevere on nagu omaette linn, kus on säilinud tĂĽkike impeeriumi- ja keskaegset Roomat koos vanade kitsaste tänavatega, mis moodustavad lõpmatu labĂĽrindi.
 • Trevi purskkaev - seda on nimetatud kõige romantilisemaks kohaks Roomas. Barokkstiilis purskkaev ehitati 1735.  
 • PĂĽha Maria kirik - Trastevere keskväljakul asuv kirik, mis arvatavalt on vanim ametlik kristlik kirik Roomas. Legendi järgi on kirik asutatud 3. sajandil paavst Callixtus I poolt.  Kirikus saab näha 22 hiiglaslikku graniitsammast, mis pärinevad Rooma impeeriumi aegsetest ehitistest. 
Tallinnas Pärnu mnt. 22 tel 630 0400
Tartus Ülikooli 10 tel 740 0000
e-mail:citybreak@baltictours.ee
Venekeelne teenindus: zakaz@baltictours.ee
Veebilehel avaldatud info kasutamise tingimused